Lasi-iglu / Saana Tiglo / Revontuli

ARVONTA! Elämyksellinen yö Revontuli Resortin lasi-iglussa

Majoitus saatu.

Jutun lopussa Revontuli Resortin tarjoama arvonta!

Siinä oli sellaista jännää kutkutusta. Innokasta odotusta.

Olin itse elämässä toteen yhtä hurmaavaa haavettani, ja lapsetkin fiilistelivät jo tulevaa yötä suurten lasi-ikkunoiden alla. Vaikka pilviverho piilotti tähdet taakseen, eivätkä revontulet tulisi tanssimaan tänä yönä, me saisimme nautiskella yläpuolellemme levittäytyvästä taivaasta.

Edessämme oli elämämme ensimmäinen lasi-igluelämys.

Lasi-iglu / Saana Tiglo / Revontuli Resort

Lasikattoisia luksusmajoitteita

Saariselän Kakslauttasessa ensimmäiset lasi-iglut rakennettiin jo vuonna 2001, ja viime vuosina näitä lasikattoisia ja -seinäisiä luksusmajoitteita on noussut lukuisiin pohjoisen lomakohteisiin.

Ensimmäisten lasi-iglujen muoto mukaili vahvasti perinteisiä jääigluja, mutta sittemmin lasi-iglun käsite on laajentunut kattamaan monia muitakin erimuotoisia, suurilla ikkunoilla varustettuja huoneistoja. Yhteistä näille kaikille on mahdollisuus ihailla mm. revontulia ja tähtiä suoraan sängystä – ja kokea näin jotain täysin uniikkia ja unohtumatonta.

Ja nyt tällaiseen uniikkiuteen pääsee myös huomattavasti Lappia etelämpänä, pienessä keski-suomalaisessa Hankasalmen kunnassa, alle 300 kilometrin päässä Helsingistä.

Lasi-iglu / Saana Tiglo / Revontuli Resort

Revontulessa lasi-igluja myös perheille

Hankasalmelaiseen Revontuli Resortiin rakennettiin ensimmäiset lasi-iglut vuonna 2018, ja nyt tuolla Iso-Virmasjärven rantamaisemissa sijaitsee muutamia kahden hengen lasi-igluja, neljälle hengelle tarkoitettu deluxe-iglu sekä lisäksi kaksi isoa, tiipiiltä muotonsa lainannutta Tigloa.

Näihin tigloihin mahtuu yöpymään jopa viisi henkeä, ja juuri tällaisessa kotamaisessa tiipii-iglussa me saimme viettää yhden yön parisen viikkoa sitten. 🙂

Ja juuri tämä muutamien Revontulen isojen lasi-iglujen koko tekee niistä erityisen ainutlaatuisia! Koko Suomesta ei nimittäin taida löytyä muita vastaavia lasi-iglupaikkoja, jotka on tarkoitettu jopa tällaisille monen hengen perheille (eikä siis pelkästään pääasiassa pariskunnille)…

Saana Tiglo / Revontuli Resort

Pienenä tähtitaivaan alla

Kun me tuolloin parisen viikkoa sitten astuimme sisään Revontuli Resortin Saana Tigloon, tulvi vastaamme kauneutta, tyylikkyyttä ja tunnelmallisuutta, lämpöä ja lempeää luksusta.

Edelliset yöt hyvinvarustellussa perusmökissä olivat olleet ihan loistavia, eikä meillä suinkaan olisi ollut mitään tarvetta vaihtaa majoituspaikkaamme. Mutta tämä Saana ei ollutkaan mikään pelkkä majoituspaikka. Se oli elämys. Se oli ainutlaatuinen kokemus. Se oli jotain erityistä ja ennenkokematonta.

Yö lasi-iglussa

Tämän isoimmankin iglun tilat olivat kohtuullisen pienet, mutta tunnelma sitäkin suurempi. Täällä ei kokkailtaisi illallisia perheelle, mutta täällä nautittaisiin elämän tyylikkyydestä. Täällä otettaisiin kosketusta maailmankaikkeuteen ja koettaisiin elävämme. Tässä ja nyt. Pieninä mutta merkityksellisinä.

Lasi-iglu / Saana Tiglo / Revontuli Resort
Saana Tiglo / Revontuli Resort

Kompakti kokonaisuus suurta kauneutta

Saana Tiglon sisääntulokerroksessa sijaitsevat oleskelutila, minikeittiö, pikkuinen wc sekä idyllisen minimaalinen sauna. Puiset portaat kuljettavat vieraat kakkoskerrokseen, joka hurmaa korkeuksiin kohoavalla, kotamaisella katollaan sekä suurella ikkunapinnallaan.

Suurten ikkunoiden edessä sijaitsee moottoroitu parivuode ja tilan laidoilla kaksi erillistä sänkyä. Lisäksi alakerran sohva on levitettävä.

Saana Tiglo / Sauna / Revontuli Resort
Saana Tiglo / wc / Revontuli Resort
Saana Tiglo / Revontuli Resort

Elämyslahja, jota myös lapset arvostavat

Tuolla korkeuksiin levittäytyvän ikkunan alla toivotimme tähdet, revontulet, puiden latvat, lumisateen sekä kaiken muunkin taivaallisen tervetulleeksi ihastuttamaan kauneutta janoavia aistejamme.

Oli vaikuttavaa. Ihan mahtavaa. Ja imelästi ilmaistuna: niin ihanaa.

Olin automaattisesti kuvitellut meidät mieheni kanssa nukkumaan ikkunoiden eteen sijoitettuun parivuoteeseen, mutta lapsemme olivat asiasta täysin eri mieltä…

Jokainen halusi saada viettää yönsä todellisella paraatipaikalla, nautiskella maisemista ja fiilistellä näkymiä. Ja niinpä lopulta kolme pienokaistamme kokivat sen uniikeista uniikeimman yön – ja itse sain hykerrellä sitä, että jälkikasvummekin osaa arvostaa ainutlaatuisuutta ja erityisyyttä, kauneutta ja ihanuutta, elämyksellisyyttä ja uudenlaisia kokemuksia…

Ja juuri tätä yö Revontuli Resortin lasi-iglussa antaa – kunhan vain ottaa kaiken ympäröivän avoimena vastaan.

Lasi-iglu / Saana Tiglo / Revontuli Resort

ARVONTA! Voita lasi-igluyö itsellenne!

Jos olet kiinnostunut kokemaan vastaavan elämyksen, siihen on nyt mahdollisuus jopa täysin ilmaiseksi! Revontuli Resort lupasi nimittäin tarjota jollekin onnekkaalle lasi-igluyön täysin veloituksetta!!

Voit voittaa majoituslahjakortin mieleiseesi Revontuli Resortin lasi-igluun yhdeksi yöksi 1-5 hengelle kertomalla alla olevassa kommenttikentässä esim. kenet ottaisit mukaasi kokemaan tätä elämystä!

Lahjakortti (arvo jopa 450 €) on käytettävissä arkipäivisin (tulopäivillä ma-to) vuoden 2021 aikana ja siihen sisältyy majoituksen lisäksi myös aamiainen.

Arvonta suoritetaan ystävänpäivänä 14.2.2021 klo 21. ❤

(Jätäthän kommenttiisi mukaan myös toimivan sähköpostiosoitteesi, jotta voimme ilmoittaa sinulle mahdollisesta voitostasi! Osoite ei näy muille, eikä sitä tallenneta mihinkään. Mikäli voittajaan ei saada yhteyttä 28.2.2021 mennessä, arvotaan uusi voittaja.)

Voit tuplata voittomahdollisuutesi osallistumalla samaan arvontaan myös Instagramin puolella: www.instagram.com/outdoorfamily.fi 4.2.2021 klo 22 alkaen! 🙂

Onnea arvontaan ja ihania talvipäiviä!

-Johanna

PÄIVITYS 14.2.2021: Suuret kiitokset kaikille arvontaan osallistuneille! Arvonta on suoritettu ja voittoarpa osui Iiris Ikäheimoon. Suuret onnittelut! Voittajalle on ilmoitettu henkilökohtaisesti voitosta.

Lasi-iglu / Saana Tiglo / Revontuli Resort

Oma yömme Revontuli Resortin Saana Tiglossa oli osa yhteistyömatkaamme Hankasalmelle. Tästä koko matkasta olen kirjoittanut erillisen, kaupallisen yhteistyöpostauksen: 12 seikkaa, jotka tekevät Hankasalmesta unelmien lomakohteen. Tuossa jutussa mm. kerrotaan siitä, mitä kaikkia, lukuisia aktiviteetteja Revontuli Resortista löytyy!

Lisätietoa Revontuli Resortista löytyy osoitteesta www.revontuli.fi ja lasi-igluista osoitteesta www.revontuli.fi/fi/majoitus/lasikattoiglut.

Tiglot rakennetaan Hankasalmella, ja niiden taustalle on jyväskyläläinen yritys, Arktinen Taivas Oy. Lisätietoja löytyy osoitteesta tiglo.fi.

Saana Tiglo / Revontuli Resort

Seuraathan Outdoor Familyä myös Instagramissa ja Facebookissa!

Comments

178 vastausta artikkeliin “ARVONTA! Elämyksellinen yö Revontuli Resortin lasi-iglussa”

  1. saya avatar
    saya

    Olen pitkään haaveillut että pääsisi tällaiseen lasi-iglu/tmsmajoitukseen! Opiskelijabudjetilla ne vaan on yleensä rajattu pois vaihtoehdoista 😀 Ottaisin poikaystäväni mukaan <3

    1. Hanna avatar
      Hanna

      Tälläsestä aina haaveillut. Ois todella huippua päästä perheen kanssa minilomalle

      1. Sisko avatar
        Sisko

        Rakkaani kanssa tultaisiin. Olisipa kiva yllättää hänet tällaisellä…

        1. Pike Takkinen avatar
          Pike Takkinen

          Ystävän kanssa kunnon rentoutumis reissulle.

          1. Kirsi avatar
            Kirsi

            Syntymäpäivä lahjaksi pojalle💙

          2. Jenni Koivula avatar
            Jenni Koivula

            Voi miten upealta tuo paikka näyttää😍 Mukaan ottaisin mieheni joka täyttää tänä vuonna 30v. eikä juhlia valitsevan tilanteen vuoksi voi järjestää 😊 Olisi ihana yllättää hänet tällä ❤️✨

        2. Jenni avatar
          Jenni

          Mieheni kanssa tultaisiin. Olisipa hieno hengähdys taaperoarjesta 👍

          1. Emilia avatar
            Emilia

            Tuolla olisi ihana viettää yhteistä aikaa miesystävän kanssa, kun asumme tällä hetkellä opiskelujen vuoksi eri paikkakunnilla😍🌌

          2. Laura Hautala avatar
            Laura Hautala

            Miehen ottaisin mukaan. Tästä reissusta on haaveiltu jo pitkä tovi, olis vihdoin mukava toteuttaa. Vaikka 5v. päivän kunniaksi 🥰

        3. Hanna-leena avatar
          Hanna-leena

          Ottaisin mukaan koko perheen! 😍

          1. Paula Vuorela avatar

            Rakkaan mieheni kanssa olisi elämys molemmille

        4. Jan Bergqvist avatar
          Jan Bergqvist

          Vaimo haluaisi kovasti nähdä revontulet, syksyllä ehkä parhaimat mahdollisuudet siihen.

        5. Emma avatar
          Emma

          Ottaisin mukaan avopuolison, koska tarvittais kovasti irtiottoa ja yhteistä tekemistä♥️

        6. Outi avatar
          Outi

          Perheen kanssa tulisin. Olen haaveillut jo pitkään lasi-iglulomasta 🙂

        7. Tiina avatar
          Tiina

          Mies mukaan ja ehkä nuorimmat tyttäret.

      2. Minna Hänninen avatar
        Minna Hänninen

        Tyttären kanssa yhteistä laatuaikaa. Olisi ihan huippua päästä. Köyhällä kun ei vara muuten…

      3. Anu avatar
        Anu

        Ystäväni Minnan kanssa on haaveiltu yhteisestä äitien viikonlopusta jo pitkään.. korona rajoitti meidän tapaamista vuodeksi, mutta onneksi vihdoin saimme kuitenkin edes tavata. Molemmat elämme yksinhuoltajina, lähihoitajina vuorotyössä, Minna myös omaishoitajana, jotka asiat verottaa paljon tapaamisiamme.
        Tämä olisi enemmän kuin tarpeeseen ja suuri unelmamme päästä kokemaan lasi-iglumajoitus, tästä on niin paljon yhdessä puhuttu ❤

        1. Satu avatar
          Satu

          Siskon perheen ottaisin mukaan ihanalle minilomalle 😊

      4. Emmi avatar
        Emmi

        Hyvän ystävän ottaisin mukaan rentoutumaan,olisi niin sen ansainnut🥰

      5. Tiina avatar
        Tiina

        Mies ja kaksi nuorinta lasta pääsisi mukaan.

    2. Mari Jaakkola avatar
      Mari Jaakkola

      Oma perhe eli pojat ja miniät pääsee mukaan kokemaan lasi-igluyön 😍😘

    3. Maria Kara avatar
      Maria Kara

      Lapset

    4. Katri Nummisto avatar
      Katri Nummisto

      Tää ois aivan mieletöntä! 😍 Laatuaikaa yhessä upeissa puitteissa. Mukaan nauttimaan pääsis aviomies ja lapset ❤

    5. Tiina avatar
      Tiina

      Olisi ihana yöpyä tuolla. Mukaan ottaisin mieheni ja kaksi nuorinta lasta.

    6. Mia Tarpinen avatar
      Mia Tarpinen

      Lastenlasteni kanssa lähtisin ottamaan irtioton arjesta,johon ei muuten ole tällä hetkellä mahdollisuutta.

    7. Elisa avatar
      Elisa

      Ystävän kanssa ❤️

  2. Marja-Liisa avatar
    Marja-Liisa

    Mukana arvonnassa, olisi kyllä niin ihanaa piristystä tähän koronasinnittelyyn! Mieheni ottaisin mukaan, ehkä koko perheenkin.

    1. Sanni avatar
      Sanni

      Vau! Olisi aivan mahtava elämys koettavaksi. Perheen kanssa tulisimme.

  3. Milla avatar
    Milla

    Mukana arvonnassa. Koronan myötä olen antanut mahdollisuuden Suomen sisäisille matkoille ja elämyksille. Tämä oli todellakin yksi niistä ❤️

  4. Pauliina avatar
    Pauliina

    Tämä koko teidän reissu vaikuttaa niin kivalta! Kiva kohde, joka menee kyllä listalle. Mukaan ottaisin miehen ja lapsen, joiden kanssa käytäisiin myös patikoimassa.

  5. Henna avatar
    Henna

    Onnenpojan kanssa

  6. Milja avatar
    Milja

    Perheen kanssa olisi varmasti ihana kokemus 😊

  7. Noora avatar
    Noora

    Olisi mahtava kokemus koko perheelle ja lapsille varsinkin😊

  8. Kaisa avatar
    Kaisa

    Taas olisi tämä yksi huikea retkikohde, jonne haluaisin viedä mieheni ja kaksi lastani. Monessa kivassa paikassa olemme käyneet teidän ansiosta ja vinkkejä retkiherkkuihinkin olemme saaneet teiltä paljon. Kiitos blogista!

  9. Katja avatar
    Katja

    Tämä olisi unelmien täyttymys minulle, miehelleni ja kolmelle pojallemme. Osaan jo kuvitella heidän (ja oman) innostuksen määrän jos tänne pääsisimme. 😊

  10. Petra avatar
    Petra

    Olispa ihana viettää perheen kanssa pieni getaway.

  11. Sandra avatar
    Sandra

    Mukana arvonnassa, olisi täydellistä!

  12. Jenni avatar
    Jenni

    Siskojen ja äidin kaa menisin.

  13. Riikka Rantalaiho avatar
    Riikka Rantalaiho

    Vähän arpoisin matkakaveria, mutta todennäköisesti ottaisin tyttären mukaan💗

  14. Johanna avatar
    Johanna

    Tämä ollut oma unelmani jo monen vuoden ajan, yöpyä lasi-iglussa tähtitaivaan alla mieheni kanssa✨

  15. Soile avatar
    Soile

    Tämä olisi ihana elämys meidän perheelle! Lapset nauttisivat varmasti.

  16. Heidi Roponen avatar
    Heidi Roponen

    Mieheni kanssa olemme tällaisesta kokemukesta usein puhuneet, mutta tämä vieläkin kokematta meillä. Mukana arvonnassa!

  17. Satu avatar
    Satu

    Wau, en ollut tiennytkään kyseisen resortin olemassaolosta. Olisi huikea elämys perheelle! Mukana ollaan.

    1. Katri Erola avatar
      Katri Erola

      Siskon ja äidin kanssa menisin❤️ Korona aikana jäänyt yhteinen aika niin pienelle,että olisi aivan ihana paikka minilomalle jossa pääsisi tähtitaivaan alle turisemaan kuulumisia.

      1. Riikka avatar
        Riikka

        Olisipas ihanaa päästä tuollaiseen mieheni kanssa 😍

        1. Päivi avatar
          Päivi

          Mieheni kanssa nautiskelisimme iglu yön, vaikka kesän golf reissulla.

  18. Sari Mäkitalo-Tulokas avatar
    Sari Mäkitalo-Tulokas

    Ihanaa! Ja kenen kanssa…. oman rakkaan kanssa, jos hän vain löytyy… jostakin …

    1. Anne avatar
      Anne

      Perheen kanssa tultaisiin rentoutumaan❤

  19. Jenni Olkinuora avatar
    Jenni Olkinuora

    Perheen kanssa tultaisiin keräämään uusi kokemus. ⭐

  20. Anna-Kaisa Hiedanniemi avatar
    Anna-Kaisa Hiedanniemi

    Oih, tämä olisi ihana tapa juhlistaa pyöreitä puolison kanssa.

  21. Marianna avatar
    Marianna

    Olisi varmasti kiva kokemus perheen kanssa, samalla voisi tutustua uusiin paikkoihin.

  22. Johanna avatar
    Johanna

    Tämä olisi kiva uusi kokemus, ottaisin mukaan koko perheen!

  23. Heli Loberg avatar
    Heli Loberg

    Pojalle ja hänen perheelleen. Kyllä olisivat ipanat innoissaan❤️

  24. Salla avatar
    Salla

    Perheen kanssa ❤

  25. Tiia avatar
    Tiia

    Mieheni kanssa lähtisin😊 Hän olisi todella pienen irtioton tarpeessa kiireisen työn vuoksi.

  26. Jenni Jalonen avatar
    Jenni Jalonen

    Mieheni ja meidän lapset ottaisin mukaan. Olisi ihana ihmetellä taivasta iglusta 😍

  27. Laura Koskenranta avatar
    Laura Koskenranta

    Kuuluu kyllä meidän listalle mitä on pakko testata! 😁

  28. Miana Hänninen avatar
    Miana Hänninen

    Voisin oman perheeni yllätyksenä lähimatkailulle ❤️

  29. Minna avatar
    Minna

    Rakkaan kanssa nauttisimme kaikesta mitä tämä paikka tarjoaakaan.

  30. Vilma avatar
    Vilma

    Mukaan ottaisin mieheni❤️

  31. Erja kukkonen avatar
    Erja kukkonen

    Mieheni kanssa olisi sivsn ihanaa päästä laatuaikaa

  32. Suvi Kangasharju avatar
    Suvi Kangasharju

    Perheen kans mentäis.🙂

  33. Martta avatar
    Martta

    Mukana arvonnassa. Voiton osuessa kohdalle ottaisin mieheni mukaan nauttimaan majoituksesta.

  34. Niina avatar
    Niina

    Haluaisin viedä 12, 16 ja 18 vuotiaat lapseni tänne. Olisimme kaikki ansainneet pienen levon ja yhdessä olon❤️

  35. Sari avatar
    Sari

    Miehen kanssa olisi parasta päästä ❤️

  36. Noora avatar
    Noora

    Ottaisin mukaan jonkun ystävän pakomatkalle arjen hulinasta.

  37. Maisa avatar
    Maisa

    Ottaisin mukaan lapsuudenystäväni yhteisen 50-vuotisjuhlavuotemme kunniaksi.

  38. Juha avatar
    Juha

    Mukaan ainakin avokumppari.

    1. Linda s avatar
      Linda s

      Perheen ottaisin mukaan.

  39. Elina avatar
    Elina

    Tästä on haaveiltu pitkään ihanan ystävän kanssa. Olisi mahtava kokemus nukkua tähtitaivaan alla, rakkaassa seurassa ja parhaassa kainalossa. Aijettä!!!! <3 🙂 Olisi kyllä huippua.

  40. Sari avatar
    Sari

    Mukana arvonnassa! Ihana olisi kokea tämä oman kylän ihanuus😊 Ja mies lähtisi mukaan tottakai😍

  41. Marjo avatar
    Marjo

    Mukana arvonnassa ! Näitä olen katsonut monet kerrat ja ihaillut, ei vaan budjetti ole antanut periksi varata. Mieheni kanssa tultaisiin mikäli arpaonni kohdalle osuisi 😍

    1. Yvonne avatar
      Yvonne

      Amerikkalaisen mieheni kanssa vietettäisiin mini häämatka ❤️

  42. Nina avatar
    Nina

    Rakkaan ystävän kanssa irtiotto arkeen ❤️

  43. Päivi Toivonen avatar
    Päivi Toivonen

    Mies ja pojat kyllä ihastuivat tästä 😍

  44. Anu Aaltonen avatar
    Anu Aaltonen

    Ois huikeeta päästä rentoutumaan!

  45. Maria avatar
    Maria

    Tämä sopisi täydellisesti äitini haaveeseen nukkua tähtitaivaan alla🌠olisi ihana viedä hänet 75-vuotis syntymäpäivä retkelle hänen unelmapaikkaan nauttimaan❤

  46. Jaana avatar
    Jaana

    Tää on ollut haaveissa! 😍 Perheen kanssa tottakai.

  47. Äippä avatar
    Äippä

    Poikani ja pari läheistä ystävää ottaisin mukaan tänne upeaan paikkaqn <3

    1. Hanna Laukkanen avatar
      Hanna Laukkanen

      Hienoa olisi päästä kokemaan läheisten kanssa tämä upea paikka👍

  48. Marja Romo avatar
    Marja Romo

    Perheen kanssa lähtisimme! Olisi varmasti ihan huikea kokemus!

  49. Kirsi Happonen avatar
    Kirsi Happonen

    Koko perheen voimin paettaisiin arkea. 😀

    1. Tiia avatar
      Tiia

      Miehen ottaisin mukaan 🙂

  50. Anja Kinnunen avatar
    Anja Kinnunen

    Mahtava ois perheen kans päästä

  51. Christa Asikainen avatar
    Christa Asikainen

    Mukana arvonnassa. Suomen lappi on vielä täysin kokematta ja näkemättä meidän pienellä perheellä. Suuri haave on päästä sinne ❤️

  52. Sanna K avatar
    Sanna K

    Perheen kanssa olisi hieno kokemus 🙂

    1. Anni avatar
      Anni

      Poikaystävän kanssa olisi mukava igluilla.

  53. Iida avatar
    Iida

    Olis ihana kokemus! 😍 Miehen yllättäisin tällä ✨

  54. Eija avatar
    Eija

    Olisi ihana tarjota ystävälle yöpyminen noin upeassa paikassa👍

    1. Elisa HA avatar
      Elisa HA

      Oispa ihana päästä!

  55. Iiris ikäheimo avatar
    Iiris ikäheimo

    Mies ja tytär tulisivat mukaan ❤️😁

  56. Janniina avatar
    Janniina

    Mieheni kanssa ollaan haaveiltu yöstä lasi-iglussa, toivottavasti se vielä toteutuisi ❤️

  57. Emma avatar
    Emma

    Olis kiva päästä perheen kanssa tonne! Mun mummolla on mökki Hankasalmella ja ollaanki ihasteltu ulkoapäin siellä noita igluja.

  58. Jenna avatar
    Jenna

    Miehen kanssa olisi ihana viettää laatuaikaa!😍

  59. Anna avatar
    Anna

    Veisin oman rakkaan ❤️

  60. Merja avatar
    Merja

    Perheen kanssa hiihtolomalla olisi kiva päästä rentoutumaan 😊

  61. Katja avatar
    Katja

    Olisipa ihana päästä koko perheen kera tuonne. Joskus käyty ihailemassa noita ulkopuolelta.

  62. Tanja avatar
    Tanja

    Rakkaimman ystävän ottaisin mukaan ❤

  63. Tuija avatar
    Tuija

    Tuolla olisi ihana juhlistaa mieheni tulevia 5-kymppisiä☺️

  64. Paula Mertanen avatar
    Paula Mertanen

    Perheeni kanssa tulisin.

  65. Daniel Jatkola avatar
    Daniel Jatkola

    Oman rakkaani ottaisin mukaan. Hänelle samalla vaihtelua arkeen!

  66. Emmi avatar
    Emmi

    Mukaan lähtisi miesystävä ja lapset😍

  67. Janina avatar
    Janina

    tää olis niin upee päästä! poikaystävän kanssa🥰

  68. Minttu avatar
    Minttu

    Mielelläni menisin perheen tai ystävien kanssa juhlimaan synttäreitäni 😊

  69. Sari Niiranen avatar
    Sari Niiranen

    Mieheni yllättäisin tällä, tykkäisi varmasti.

  70. Heidi avatar
    Heidi

    Kumppanin kanssa ❤️

  71. Terhi Mikkilä avatar
    Terhi Mikkilä

    Antaisin tämän hemmottelupaketin lahjaksi pojalleni (joka täyttää ystävänpäivänä 15 vuotta) ja samalla koko perheelle ❤

  72. Suvi avatar
    Suvi

    Tää olis aivan mahtava kokemus ja ehdottomasti Parhaat ystävät mukaan.

  73. Kirsi avatar
    Kirsi

    Yö lasi-iglussa on vielä kokematta. Avomieheni ottaisin mukaan.

  74. Riku Mustonen avatar
    Riku Mustonen

    Tämä se olis mainiota👌

  75. Päivi avatar
    Päivi

    Aivan mahtavaa olisi päästä kokemaan yö lasi-iglussa. 🤩 Seura löytys takuulla messiin. 👍😍

  76. Hanne avatar
    Hanne

    Avopuolison kanssa mentäisiin. 😄👍

  77. Heli avatar
    Heli

    Miehen ja poikien kanssa tultaisiin. Olisi kiva kokemus kaikille ja vaihtelua korona-arkeen😊

  78. Jaana Kuitunen avatar
    Jaana Kuitunen

    Poikaystävä lähtisi mukaan 😍

    1. Virva Koskinen avatar
      Virva Koskinen

      Oi tämä olisi ihana yllätys poikaystävälleni hänen keväisen syntymäpäivän kunniaksi 🥰

      1. Merja Kolari avatar
        Merja Kolari

        Mukana arvonnassa ja ystävä mukaan

  79. Asta Romula avatar
    Asta Romula

    Mieheni kanssa talvilomalle maaliskuussa.

  80. Virpi avatar
    Virpi

    Pakkasyö iglussa tähtiä katsellen olisi mahtava kokemus.

  81. Sara Lahtinen avatar
    Sara Lahtinen

    Mies on ollut pitkään loman tarpeessa, joten tämä olisi just sopiva meille pieneen irtiottoon arjesta!

  82. Sari avatar
    Sari

    Ystävät mukaan!

  83. Sirpa Yksjärvi avatar
    Sirpa Yksjärvi

    Miehen kanssa mentäisiin!

  84. Henna avatar
    Henna

    Lapsille tämä olisi ikimuistoinen kokemus äidin kanssa ❤

  85. Marika avatar
    Marika

    Siskoni kanssa tulisin lähiseutuelämyksestä nauttimaan.

  86. Heinik avatar
    Heinik

    Ottaisin ehdottomasti mukaani mieheni 🤩

  87. Meidi avatar
    Meidi

    Lähtisin Revontulen ainutlaatuiseen majoitukseen ystäväni kanssa. Ystävät tukee ja on rinnalla, samoin itsekin heidän. Olisi silti mahtavaa tarjota vuorostaan jotain poikkeuksellisen huippua kiitoksena kaikesta.

  88. Essi avatar
    Essi

    Kuulostaa ja näyttää aivan ihanalta! Tonne olisi kiva päästä viettämään aikaa 😊

  89. Emma avatar
    Emma

    Olen jo vuosia halunnut päästä igluun. Sellaista mahdollisuutta ei ole vielä ollut. Ottaisin mukaani poikaystäväni, olisi hänelle rentouttava mini loma kun valmistuu kohta ja ollut hirveästi stressiä koulun takia.

  90. Jenni avatar
    Jenni

    Lähtisin tyttäreni tai miesystäväni kanssa

  91. Ninna Klemm avatar
    Ninna Klemm

    Miehen ottaisin mukaan tuijottamaan tähtiä

  92. Nanna Sinisalo avatar
    Nanna Sinisalo

    ottaisin mukaan poikaystäväni 😍

  93. Jenni K avatar
    Jenni K

    Tänne ottaisin mieheni mukaan. Yllättäisin minilomalla ja tää lasi iglu yö on mun haave

  94. Karo avatar
    Karo

    Oi olisipa hienoa vihdoin päästä nauttimaan tällaisesta. Kohta vuosi takana itsekseen kotosalla olemista opintojen äärellä, ihana loma olisi päästä toiseen ympäristöön hetkeksi.

  95. Hannnnna avatar
    Hannnnna

    Oi ihanaa, perheen kanssa lähtisin tutustumaan! 🙂

  96. Päivi L avatar
    Päivi L

    Olisipa ihanaa yöpyä mieheni kanssa ja juhlistaa vaikka omia ”pyöreitä” synttäripäiviä.

  97. Taikaa! avatar
    Taikaa!

    Ottaisin avustettavan nauttimaan upeasta elämyksestä ja ikimuistoisesta kokemuksesta.

  98. Liina Roponen avatar
    Liina Roponen

    Revontulen Iglulomalle lähtisi mukaan oma perhe ja rakas kummipoika😍

  99. Veera avatar
    Veera

    Perheen kanssa menisin.

  100. Heidi Vainio avatar
    Heidi Vainio

    Sisareni lähtisi mukaan tähän upeaa arvontaan, aivan mielettömän huikea paikka olisi täys unelma päästä kokemaan tämä 🤩

  101. Henna Parhiala avatar
    Henna Parhiala

    Tultaisiin iglulomalle koko perhe minä, mies ja kolme poikaa🥰 Revontuli on tuttu, mutta iglu on vielä kokematta! Olispa mahtavaa!😍

  102. Anda Apostol avatar
    Anda Apostol

    Mukana, mieheni kanssa tultaisiin 😍

  103. seija avatar
    seija

    Revontulessa aikoinaan vihittiin, nyt kaverin kanssa

  104. Essi avatar
    Essi

    Samun kanssa lähdettäisiin kiireistä arkea pakoon 🙂

  105. Irma Rissanen avatar
    Irma Rissanen

    Olisipa ihana ja uusi kokemus ja tietysti tyttäreni kanssa keski-Suomeen kohtauspaikka, hän Helsingistä, itse Kuopiosta. Ei olla tavattu pitkään aikaan

  106. Tiina Tila avatar
    Tiina Tila

    Lapseni ja miesystäväni ja hänen lastensa kanssa olisi mukava tulla rentoutumaan.

  107. Marge avatar
    Marge

    Mummi ja muksut mukaan!

  108. Sanni lahti avatar
    Sanni lahti

    Virkistyspäivä ystävienkaa.

  109. Heidi avatar
    Heidi

    Meidän perheen pitkäaikainen unelma! Mies ja lapset lähtisi siis mukaan.

  110. Minna Heimonen avatar
    Minna Heimonen

    Tultaisiin kahdestaan mieheni kanssa juhlistamaan 20v hääpäivää.

  111. Maarit Laakkonen avatar
    Maarit Laakkonen

    Tyttären kanssa olisi mukavaa ottaa irtiotto arjesta, joka on viime kuukaudet ollut todella haastavaa kun työni on taistelua koronaa vastaan. Töitä on ollut hurjasti ja aika on vaatinut paljon myös tyttäreltä kahdestaan kun elelemme traagisen elämän muutoksen myötä. Pari ystävää ottaisimme mukaan kun heitäkin on tullut laiminlyötyä kaiken tämän kiireen keskellä, jota emme edes itse valinneet. Voi kun meitä onnistaisi🥰

  112. Noora Kivelä avatar
    Noora Kivelä

    Miehen kanssa tulisin 😍

  113. Jaana avatar
    Jaana

    Miehen kanssa

  114. Tanja avatar
    Tanja

    Haluaisin toooodeelllaaa paljon lähteä tuonne lasi igluun yöksi aviomieheni kanssa. Eli kaksi meitä lähtisi, ja mielellään siihen kahden hengen järven rannassa olevaan igluun. 😍💕

  115. Sonja T avatar
    Sonja T

    Mukana! Tänne on tänä vuonna lähdettävä käymään 🙂

  116. Erika avatar
    Erika

    Mukaan ehdottomasti juuri valmistunut avopuoliso😍

  117. Suvi avatar
    Suvi

    Menisin poikaystävän kanssa😇

  118. Erika avatar
    Erika

    Miehen ja 5kk ikäisen tyttären kanssa ❤

  119. Tomi avatar
    Tomi

    Vaimon kanssa laatuaikaa kahden.

  120. Kimmo Siira avatar
    Kimmo Siira

    Menisimme kihlattuni kanssa viettämään vuosipäivän samaan paikkaan, missä mentiin kihloihin viime kesänä 🥰❤

  121. Kirsi Kaasinen avatar
    Kirsi Kaasinen

    Ihana arvonta, kuulostaa ikimuistoiselta kokemukselta.

  122. Tarja avatar
    Tarja

    Ehdottomasti mukana!
    Ja mieheni kanssa tultaisiin 👌🏻

  123. Taru Melasniemi avatar
    Taru Melasniemi

    Mukana arvonnassa, tällaista olisi ihana päästä kokeilemaan🥰

    1. Heikki Taavitsainen avatar
      Heikki Taavitsainen

      Tyttöystävän kanssa olisi kiva viettää yö iglussa! Työkaveri kertoi kokemuksensa ja sanoi vuokraavansa uudelleenkin.

  124. Sari avatar
    Sari

    Puoliso lähtisi tottakai matkaan!

  125. Noora Kalli avatar
    Noora Kalli

    Piti jo aiemmin viedä äiti elämyslomalle siskoni kanssa, mutta valitettavasti emme sitä vielä pystyneet toteuttaa. Nyt olisi ihana voittaa siskolle ja äidille tällainen ylläri 😍

  126. Piiu avatar
    Piiu

    Olisipa ihana päästä perheen kanssa tuonne 🙂

  127. Tomi avatar
    Tomi

    Vaimon kanssa olisi ihanaa tomi667@gmail.com

  128. Rosa avatar
    Rosa

    Puolison kanssa olisi ihana loma! 🤩

  129. Jukka Lintula avatar
    Jukka Lintula

    Wautsi..Nyt olisi kyllä upea palkinto voitettavana, joten tästä julkaisusta nyt kovasti tykätty ja tämä sivusto myös otettu seurantaan, eli ehdottomasti mukana kisassa. Mikäli voitto sattuisi osumaan omalle kohdalleni tässä kilpailussa, niin palkinnosta nauttimaan kanssasi lähtisi tietysti oma avopuolisoni Jenni ja lapset. Pidetään nyt siis peukut vahvasti pystyssä ja jäädään iloisia voittouutisia nyt sitten odottelemaan tästä arvonnasta.

  130. Juha avatar
    Juha

    Oi oi, tämä ois upea kokemus! Olen tällaisesta majoituksesta haaveillut, mutta vielä kokematta. Mukaan lähtisi oma avopuoliso. Miniloma töiden ja opiskelun täyttämään arkeen olisi tarpeeseen 🤗 Jäädään jännittämään arvontaa 😊

  131. Tiina Vakkilainen avatar
    Tiina Vakkilainen

    Perheen ottaisin mukaan. Ehdottomasti haluaisin tarjota lapsilleni tällaisen elämyksen 💖

  132. Taina avatar
    Taina

    Tänne tultaisiin perheen voimin ja olisi mahtava kokemus kaikille!

  133. irmeliiiiii avatar
    irmeliiiiii

    Voi apua miten kiva arvonta! Olen halunnut tuonne jo vuosia, muttei ole ollut mahdollisuutta. Kumppanin kanssa ystävänpäivänä on 17-vuotis kihlapäivä. Häät odottaa oven takana. Mikä olisi ihanampaa kun voittaa tämä ❤️ Nyt vielä äitipuolikin kuoli täysin yllättäen suht nuorena, niin piristyskin tulisi enemmän kuin tarpeeseen! 🙂

  134. Anna-Kaisa avatar
    Anna-Kaisa

    Tällainen elämys olisi aivan ihana oman perheen kanssa ❤️

  135. Minna avatar
    Minna

    Mukana 🙂 mieheni kanssa lähdettäisiin vuosipäivää viettämään 🙂

  136. Matilde avatar
    Matilde

    Poikaystävän kanssa.

  137. Arle avatar
    Arle

    Onpa ihana arvonta! Mukaan lähtisi puoliso ja 9v poikani. Olen nuoruudessani asunut Lapissa ja toivoisin että koko ikänsä Etelä-Suomessa asunut poika pääsisi kokemaan pohjoisen taianomaisuuden. Revontuliakin pohti tässä muutama ilta sitten, että miksi niitä ei täällä pääkaupunkiseudulla näy. Tämä olisi aivan upea elämys koko perheelle

  138. Fanny avatar
    Fanny

    Olisipa huikea elämys jakaa puolison kanssa! 🙂

  139. Inkeri Eskola-Koivumäki avatar
    Inkeri Eskola-Koivumäki

    Oioioi. Tällaisesta olen vain haaveillut. Olisi upeaa päästä mieheni kanssa tällainen elämys kokemaan ⭐❤️

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *